Kadın ve Sağlık
MENÜKadın ve Sağlık0232 422 3888Randevu

Vajina Daraltma İzmir

Gebelik, normal doğum, yaş ve hormonal sebeplerle ilerleyen yaşlarda genişleyebilen vajina, ameliyatsız yöntemlerle yada vajina daraltma ameliyatları ile tekrar daraltılabiliyor.

Vajina Daraltma İzmir

Vajina Daraltma Nedir?

Doğal yaşlanma süreci ve gebelikler, genel performansımızı etkileyen belirli vücut değişiklikleriyle birlikte gelir ve vajinal dokularda bunlardan farklı değildir.

Günümüzde giderek daha fazla kişi cinsel tatminlerini arttırmanın yeni yollarını arıyor. Vajina genişliğini anlamak için hastayı dinlemek ve muayene etmek önemlidir ve cinselliği etkilecek derecede bir vajina bolluğu varsa vajina daraltma operasyonları yapılabilir.

Vajina'nın latince anlamı kılıf denektir. Sadece vajina girişini sıkmak, kadınların cinsel hazzını gerçekten etkilemek için yeterli değildir. Vajina yalnızca girişin dar olması yetmez.

Vajina bir bütün olarak içine aldığı objeyi, penisi tamamen kavramalı ve tutmalıdır. Gevşek bir vajinayı, gevşek vajina duvarlarını tedavi etmek, kadının yaşam kalitesini iyileştirir ve cinsel hazzı artırır.

Gebelik, normal doğum, yaş ve hormonal sebeplerle ilerleyen yaşlarda genişleyebilen vajina, ameliyatsız yöntemlerle yada vajina daraltma ameliyatı İzmir kliniğimizde tekrar sıkı bir vajinaya sahip olabilirsiniz.

Vajina Daraltma Doktoru İzmir

Vajina daraltma jinekologlar, dermatologlar, plastik cerrahlar ve ürologlar dahil olmak üzere birçok uzmanlığın ilgisini çeken bir konudur. Vajina daraltma doktoru İzmir'de Op. Dr. Mustafa Nuri Alihanoğlu tarafından yapılmaktaadır.

Vajina daraltma doktorları vajinal gevşekliğin cerrahi yönetimi için perineoplasti tekniği ile posterior vajinoplasti, cerrahi olarak vajinal sıkılaştırma gerçekleştirmiş ve perineoplasti tekniği ile yapılan posterior vajinoplastinin postoperatif komplikasyon olmaksızın tekrarlanabilir sonuçlar elde etmemizi sağladığını bulmuştır. Bu şekilde cerrahi vajinal sıkılaştırma için başvuran genital dudak estetiği ve vajina gevşekliği tedaviside yapılmaktadır.

Lazerle Vajina Daraltma İzmir

Kanıtlar, minimal invaziv, enerji bazlı cihazların radyofrekans ve lazer tedavisinin vajinal sıkılaştırılmasında ve semptomlarının azaltılmasında etkili olduğunu göstermektedir.

Vajina daraltma işlemi, en çok vajinal doğum yapan, vajinal travma yaşayan ve pelvik taban kasları ayrışan kadınlara yapılmaktadır. Bunlara ek olarak ilk günkü gibi bir cinsel doyum yaşamak için lazerle vajina daraltma İzmir kliniğinde yapılır.

Vajina Daratma ve Cinsellik

Vajinal doğum veya kürtaj olmak gibi cerrahi işlemler sonrası vajinada genişleme ve vajinal sıkılıkta vajinal kavramada azalma olabilmektedir. Vajinal bolluk ve vajinal gevşeklikte cinsel birleşmede penis kavrama, tutma olmadığı için cinsel yönden uyumsuzluk zevk almada azalma yaşanmaktadır.

Normal doğum sonrası vajinal kaslarda yırtılma, vajinal dokuların epizyo açılmasına bağlı gevşeklik kalıcı olabilmektedir. Vajinanın gevşekliğinin giderilmesi için vajinoplasti (vajina daraltma) ameliyatı vajinal lazer uygulamaları yapılmaktadır.

Vajinal Gevşeklik ve Orgazm Bozukluğuna Sebep Olur mu?

Even, maalesef vajina gevşekliği yada bolluğu orgazm bozukluğuna sebep olabilmektedir. Cinsel uyumsuzluk, vajinanın kavrama yeteneğinin bozulması erkeklerde ve kadınlarda cinsel haz almada sorunlar çıkarmaktadır ve buda orgazm olamama sorununa neden olmaktadır. Yeniden orgazm için vajina daraltma İzmir kliniğimize gelerek vajina sıkılaştırma yaptırabilirsiniz.

Vajina Daraltma Riskleri

Vajina daraltma ameliyatı riskleri kanama, enfeksiyon, barsak zedelenmeleri, aşırı daraltmaya bağlı cinsel ilişkide ağrı veya ameliyat sonrası arzu edilen beklentinin karşılanması olarak özetlenebilir. Tüm vajina daraltma ameliyatları, her ameliyat gibi az da olsa komplikasyon riski taşmaktadır.

Daraltılan vajina tekrar genişler mi?

Vajina sıkılaştırma işlemi vajina daraltma ameliyatı tekniği ile yapıldı ise tekrar genişlemesi yıllar içerisinde gelişebilir ve bu normaldir.

Vajinal daraltma kaç günde iyileşir?

Vajina daraltma ameliyatı sonrası iyileşme süresi ortalama 1 aydır. Bu süreçte yüzme, spor gibi aktivitilerden uzak kalınmalıdır. İlk ilişki genelde ortalama 4-6 hafta sonra yapılmalıdır.

Doğuştan Vajinal Anormaliler

Müllerian anomalileri, kadın üreme sistemini etkileyen ve çeşitli fiziksel semptomlara, bulgulara ve üreme sonuçlarına yol açan anatomik bozukluklardır.

Obstrüktif müllerian anomalileri olan hastalar genellikle ergenlik döneminde adet çıkışının tıkanmasına bağlı ağrı ile kendini gösterir. Bu nedenle bu bozukluklar sıklıkla cerrahi olarak düzeltilir. Obstrüktif müllerian anomalilerin cerrahi tedavisi üzerinde ki yaklaşımlar için kliniğimizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

HASTA GÖRÜŞLERİ
TÜM GÖRÜŞLER
SORU - FİYAT SOR
Randevu Randevuİletişim İletişimWhatsapp Whatsapp
Op. Dr. Mustafa Nuri AlihanoğluKadın ve SağlıkOp. Dr. Mustafa Nuri Alihanoğlu
0232 422 38880533 569 0119