Kadın ve Sağlık
MENÜKadın ve Sağlık0232 422 3888Randevu

Genital Estetik İzmir

Günümüzde kadınlar kendilerini mutsuz eden estetik sıkıntıları çözme konusunda çok daha cesur davranmaktalar ve genital estetik ameliyatı yaptırmaktadırlar.

Genital Estetik İzmir

Genital Estetik Nedir?

İlk çağlardan beri estetik, güzellik kavramı kadınlar için erkeklere oranla daha fazla önemli olmuştur. Kadın vücudu her zaman resimlere, heykellere, modaya konu olmuştur.

Yüzyıllardır alışılagelen bu durum nedeniyle kadınlarda olan şekil bozuklukları psikolojik travmaya yol açmaktadır. Özellikle genital bölgedeki şekil bozuklukları kadınların hayata küsmelerine ve bu durumu eşlerine yansıtmalarına neden olmaktadır.

Günümüzde kadınlar kendilerini mutsuz eden estetik sıkıntıları çözme konusunda çok daha cesur davranmaktalar ve genital estetik ameliyatı yaptırmaktadırlar.

Kadın genital bölgesinin estetik olarak düzgün olması kadının kendine olan güvenini arttırmakta, karşı cinsle olan ilişkilerinde mutlu olmasını kolaylaştırmaktadır. Aksi durum ise kadın ile erkeğin cinsel yaşamını olumsuz etkileyebilmektedir. 

Genital Bölge Yapısı

Kadın genital yapısını oluşturan parçalar vagen, küçük dudaklar (labium minus),büyük dudaklar (labium majus) kızlık zarı (hymen) dudakların üst kısmı tepe bölgesi (mons pubis) yapılarıdır. Bu bölgelerin estetik açıdan kötü görünmesi kadınlarda kendine güvensizlik, cinsel isteksizlik, stresli bir hayat sürmelerine neden olabilmektedir.

Genital Estetik Nedenleri

Normal doğum sonrası vajinal genişlik yaşanması olağandır. Genişlik, genital ve idrar yolu enfeksiyonlarına da zemin hazırlar. Tedaviye dirençli bir durum ortaya çıkar. İşin bir de estetik boyutu vardır. Kadın görünümünden şikayetçidir, sarkmaya ve bolluğa bağlı o bölgede bir huzursuzluk ve dolgunluk hisseder. İlişkide yeterince tatmin olmayan ya da tatmin edemeyen, bir de eksiklik hissettiği vücudu konusunda çelişkiler yaşamaya başlar. Olay evde yatak odasında çatırdamalar ve huzursuzluklar yaşamaya kadar gider. Kızgınlık, utanç, çaresizlik, isteksizlik ve daha birçok duygu beraberinde yaşanır.

Estetik kaygılar yüzünden kendini beğenmeyen kadını düşünebiliyor musunuz? Sevişme esnasında aklı sürekli bu konuyla meşgul olur ve cinsel ilişkiden zevk alamaz ya da orgazm olamaz. Özellikle normal doğum sonrası genital estetik gereksinimi olabilmektedir. Bu arada erkekler de doğum öncesinde vajinal darlığın daha iyi olduğunu, daha verimli bir ilişki yaşadıklarını, doğum sonrası dış genital sistemde gözle görülür deformasyonlar ve değişiklikler olduğunu düşünüp ya da söyleyip eşinden uzaklaşırlar. Ama cerrahi işlemlerle tekrar yeni görünüm ve sıkılık mümkün hale gelmektedir.

Genital Estetik İzmir

Genital estetik İzmir kliniğimizde, hastalarımız genellikle iç dudak küçültme, vajinadaki şekil bozukluklarını düzeltme, vulvar şişkinliğin giderilmesi, vajina daraltma, sıkılaştırma ve sosyal bir olay olduğu için kızlık zarı dikimi yaptırmaktadırlar. Genital estetik ameliyatları ağrısız ve sancısız uzman jinekoloğun deneyimi, becerisi ve tecrübesi ile yapılabilir operasyonlardır.

Genital Estetik Fiyat 2024

Genital estetik fiyatı 2024 yapılacak operasyona ve operasyonlara değişmektedir. Örneğin labioplasti ve vajinoplasti beraber yapılabilmektedir. Yada sadece lazerle vajina gençleştirme yapılabilmektedir. Tabi öncesi hastayı anlamak ve muayene etmekte gerekir. Genital estetik 2024 fiyatı İzmir kliniğimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Genital estetik ameliyatları, kadınların genital blgelerin de şekil, genişleme ve dış görünüm bozuklukların dan ötürü yapılan cerrahi operasyonlardır. Başlıca genital estetik ameliyatları şunlardır;

 • Labioplasti (iç ve dış dudak estetiği),
 • Vajina daraltma
 • G noktası,
 • Vajina beyazlatma
 • Kızlık zarı dikimi (Himenoplasti).

Genital Estetik Ameliyatı İzmir

Labioplasti nedir? nasıl yapılır?

Labioplasti işlemi öncesi yapılan jinekolojik muayene sonrası sizi rahatsız eden iç dudakların sarkık ve büyüklüğünden ortalama 30-45 dakika arasında, lokal yada genel anestezi altında küçük bir cerrahi operasyon ile bu problemden kurtulabilirsiniz. İşlem sonrası ortalama 7-10 günlük pansuman ve verilen reçete deki ilaçların düzenli kullanılması çok önemlidir. Ortalama 30-45 gün sonra kontrol için gelinmelidir.

Vajina daraltma nedir? nasıl yapılır?

Zamanla cinsel hazzı azalan partneri ile cinsellikle ilgili problem yaşayan kadınların en büyük sorunlarından biri vajinanın genişlemesi ilişki esnasın da hava ve ses gelmesi vajinanın genişlemesi yoğun yaşanılan cinsellik sık değişen partner yapılan doğumlara bağlı vajinada genişleme meydana gelmektedir.

Vajina daraltma (sıkılaştırma) işlemleri yapılan jinekolojik muayene sonrası cerrahi yada lazerle sıkılaştırma olarak karar verilir. Cerrahi olarak yapılan vajinal daraltma işlemleri lokal yada genel anestezi altında yapılabilir.

Cerrahi olarak yapılan vajinal daraltma işlemleri ortalama 30-45 dakika arasında sürmektedir. İşlem sonrası hastanın durumuna göre ortalama birkaç saatlik dinlenme yeterli olmaktadır. Hasta işlem sonrası nelere dikkat etmesi konusunda bilgilendirilir, gerekli reçetesi düzenlenir ve son kontrolleri yapılıp taburcu edilir.

Radyofrekans Lazer İle Vajinal Daraltma ve Sıkılaştırma

Radyofrekans lazer ağrısız acısız konforlu genital estetik uygulamalardan bir tanesidir. Radyofrekans lazer ile genişleyen vajina tekrar eski sıkılığına geri dönüşebilmektedir.

Vajinanın genişlemesinin nedenleri yapılan doğumlar, ilerleyen yaş, jinekolojik operasyonlar, çok sık yaşanılan cinsellik ve genetik faktörlerdir. Vajinanın sıkılığını yitirmesi eşler arasında bazen problemlere yol açmaktadır. Haz almama vajinadan ses gelmesi gibi.

Radyofrekans lazer ile ortalama 15-25 dakika arasında süren vajina sıkılaştırma yenileme işlemi ağrısız ve acısızdır. Jinekolojik muayene pozisyonunda vajina içerisine özel bir prob yerleştirilir. Bu prob ile radyofrekans dalgaları vajina kanallarına yayılarak kontrollü bir şekilde ısıtılır vajina içerisinde kollajen üretimi arttırılarak vajinanın sıkılığını yeniden kazanması sağlanır.

 • N
  Nur***03.07.2021

  Iç dudak sarkması tedavi fiyatı ne kadar

  Op. Dr. Mustafa Nuri Alihanoğlu

  İyi günler. Genital şekil bozukluğu, iç dudak sarkması ve iç dudaklarda şekil bozukluğu (simetri bozukluğu) labioplasti olarak bilinir. Kişisel bilgi güvenliği ve özel sorularınız için lütfen telefonla arayınız. Muayenehane: +90232 422 38 88 Gsm ve WhatsApp: +90533 569 0119

HASTA GÖRÜŞLERİ
TÜM GÖRÜŞLER
SORU - FİYAT SOR
Randevu Randevuİletişim İletişimWhatsapp Whatsapp
Op. Dr. Mustafa Nuri AlihanoğluKadın ve SağlıkOp. Dr. Mustafa Nuri Alihanoğlu
0232 422 38880533 569 0119