Kadın ve Sağlık
MENÜKadın ve Sağlık0530 388 3863Online Randevu

Dış Gebelik Tedavisi

Dış gebelikte (ektopik) kesin tanı ve tedavi için erken tanı oldukça önemli olmaktadır. Ektopik gebelik için tedavi seçeneklerini belirlemek kriterler önemlidir.

Dış Gebelik Tedavisi

Dış Gebelik Tedavisi İzmir (Ektopik)

Gebe kadınların yaklaşık dörtte biri ilk trimesterde kanama yaşayacaktır. Ayırıcı tanı tehdit kürtaj, erken gebelik kaybı ve ektopik gebelik içerir. Ağrı ve ağır kanama erken gebelik kaybı riski ile ilişkilidir. Tehdit altındaki kürtajın tedavisi bekleyen yönetimdir. Yatak istirahati sonuçları iyileştirmez ve progestinlerin kullanımını destekleyen yeterli kanıt yoktur. İnsan koryonik gonadotropin (ß-hCG) düzeylerinin kantitatif ß alt birimindeki eğilimler, anormal erken gebelikten normal ayırt ederken yararlı bilgiler sağlar.

Birinci seviye (ml başına 1,500 ila 3,000 mIU),transvajinal ultrasonografide intrauterin bir gebeliğin görülebileceği ß-hCG seviyesidir. İntrauterin bir gebeliği tespit etmede başarısızlık, beta seviyeden daha yüksek ß-hCG seviyeleri ile birlikte, erken gebelik kaybı veya ektopik gebelik için endişe uyandırmalıdır. Ultrason bulguları erken gebelik kaybının teşhisi, taç-kıç uzunluğu 7 mm veya daha fazla olduğunda embriyo ve fetal kardiyak aktivite olmaksızın 25 mm veya daha büyük bir ortalama gebelik kesesi çapını içerir.

Erken gebelik kaybı için tedavi seçenekleri arasında bekleyen yönetim, mifepriston ve misoprostol ile tıbbi yönetim veya uterus aspirasyonu bulunur. Ektopik gebelik insidansı Amerika Birleşik Devletleri'nde %1 ila %2'dir ve tüm anne ölümlerinin %6'sını oluşturmaktadır. Ektopik gebelik için tedavi seçeneklerini belirlemek kriterler önemlidir. Hamile yönetim, metotreksat ile tıbbi yönetim veya cerrahi müdahale de dahil olmak üzere. Dış gebelikte kesin tanı ve tedavi için erken tanı oldukça önemli olmaktadır.

HASTA GÖRÜŞLERİ
TÜM GÖRÜŞLER
SORU - FİYAT SOR
Randevu Randevuİletişim İletişimWhatsapp Whatsapp
Op. Dr. Mustafa Nuri AlihanoğluKadın ve SağlıkOp. Dr. Mustafa Nuri Alihanoğlu
0232 463 23630530 388 3863