Kadın ve Sağlık
MENÜKadın ve Sağlık0232 422 3888Randevu

Fantezi Amaçlı Kızlık Zarı Dikimi

Fantezi Amaçlı Kızlık Zarı Dikimi

Fantezi Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Günümüzde kızlık zarı dikimi sosyal sebepler dışında kişilerin fantezi sebeplerle yaptırdığı bir cerrahi işlem olabilmektedir.

İlk cinsel birlikteliği tekrar yaşamak isteyen çiftler veya eşlerine süpriz yapmak isteyen bayanlar özel günlerinde fantezi amaçlı kızlık zarı dikimi yaptırmaktadır.

Fantezi Kızlık Zarı Dikimi Yöntemi

Evlilik yıldönümü, yaş günü veya yeni yıl kutlamaları gibi çiftler fantezi amaçlı kızlık zarı dikimi yönteminde geçici kızlık zarı dikimi tercih edilmektedir.

Kızlık zarı vücudun ayrı bir parçası yada ayrı bir organı değildir.  Kızlık zarı vajinanın hemen girişinde bulunan yani (2-3cm) içerisinde kılcal damarlardan oluşan dokudur. ilişki esnasın da bu doku yırtılarak kanama meydana gelir.

Fantezi Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi yapılmadan önce jinekolojik muayene yapılır. Kızlık zarının yapısı ve durumuna bakılır. Yırtıklar hangi yönde ve ne boyutta incelendikten sonra gerekli hazırlıklar yapılır. Hijyen açısından uygun olup olmadığına bakılarak işleme geçiş sağlanır.

Kızlık zarı dikimi ortalama 15-30 dakika sürmekte olup lokal yada genel anestezi altında yapılmaktadır. Pansuman ve dikiş aldırmaya gerek yoktur. Fantezi amaçlı kızlık zarı dikimi ile beraber lazerle vajina daraltmada uygulanabilir. İşlem sonrası gerekli hijyen kuralları ve yapılmaması gerekenler konusunda hasta bilgilendirilebilir. Hasta işlem sonrası gerekli duyulursa, doktorun reçete ettiği ilaçları kullanıp günlük yaşantısına geri dönüş sağlar.

İyi bir cerrahi operasyonla vajina darlığı ve kızlık zarı dikimi operasyonu başarıya ulaşması beklenir. Başarı kaçınılmaz sonuç olmalıdır, ihtimal değil!

HASTA GÖRÜŞLERİ
TÜM GÖRÜŞLER
SORU - FİYAT SOR
Randevu Randevuİletişim İletişimWhatsapp Whatsapp
Op. Dr. Mustafa Nuri AlihanoğluKadın ve SağlıkOp. Dr. Mustafa Nuri Alihanoğlu
0232 422 38880533 569 0119