Kadın ve Sağlık
MENÜKadın ve Sağlık0232 422 3888Randevu

Labioplasti İzmir

Genital organların, labioplasti başta olmak üzere, plastik cerrahi talepleri yaygın hale gelmiştir. Labioplasti anestezi altında yapılabilir, sancılı bir operasyon değildir.

Labioplasti İzmir

Labioplasti (İç Dudak Estetiği) Nedir?

Labioplasti "labium" ismi ile bilinen, genital dudaklara estetik bir görünüm kazandırılmasına denir.

Labioplasti ameliyatı küçük dudakların uyuşturulmasından sonra, dış dudakların arasından sarkmayacak şekilde, eşit olarak küçültülen bir ameliyattır.

Kadınlar iç dudak estetiğine hem estetik hemde fonksiyonel durumlar nedeniyle, kadınlar sıklıkla bu ameliyata başvurmaktadır. Ağrılı sancılı bir operasyon değildir. Anestezi altında yapılabilir.

İç Dudak Sarkması

Vajina bölgesindeki iç dudakların kötü bir görünümü olması, sarkması, uzaması veya genişlimesi "labial hipertrofi" olarak bilinir. Labial hipertrofi, vajina dudak kısımlarının yapısal olarak normalden farklı, büyük, sarkık, kabarık, geniş olduğunu tariflemektedir.

Labioplasti Neden Yapılır? (İç Dudak Sarması Ameliyatı)

Estetik kaygılar ve fonksiyonel nedenlerle, son yıllarda labioplasti ameliyatı tercih edilmektedir. Bir veya her iki labia minorasının hipertrofisi (aşırı gelişmesi ve sarkması) her yaştan kadınlarda fonksiyonel, sosyal, estetik ve cinsel sorunlara yol açabilir.

İç dudakların genişlemiş olması, sarkık, kırışık ve koyu renkli görünümü kişide estetik açıdan pek çok kaygı sebebi doğurur ve cinsel ilişkiden kaçınmaktadırlar. Bu nedenle labioplasti ameliyatı psikolojik, hijyenik ve fonksiyonel yönlerden yararlar sağlar.

Cinsel farkındalık ve aktivite yaşı gençleştikçe, bu sorun daha da ortaya çıkmaktadır. Bu sorunu aşmak isteyen kadınlar Labioplasti İzmir kliniğimize gelerek labioplati ameliyatı olmak istemektedirler.

Hipertrofik labia minora için redüksiyon labioplasti, genellikle kozmetik vajinal cerrahlar tarafından estetik nedenlerle yapılır. Bununla birlikte, labia minoranın hipertrofisi de önemli morbiditeye neden olabilir, çünkü aktivite sırasında fiziksel rahatsızlığa neden olur ve bazı hastalarda lokal hijyeni sürdürme ve aralıklı kendi kendine kateterizasyon yapma yeteneğini engeller.

Labioplasti İzmir

Labioplasti ameliyatı İzmir kliniğimizde, uygulamaya bölgesel lokal uyuşturulma ile başlanır. 30 dakika gibi kısa bir sürede labioplati ameliyatı tamamlanır. Eğer hasta kendine güvenemez veya uyumak isterse, genel anestezi ile de labioplasti ameliyatı yapılmaktadır. Tamamıyla genel anestezi hastanın isteğine bağlıdır. Eriyen dikişler dikilerek işlem tamamlanır. Yapılan labioplati ameliyatı sonrasında hastaya antibiyotik ağrı kesici ilaç verilir.

Labioplasti Fiyat İzmir 2024

Labioplasti fiyatı 2024 yapılan tekniğe göre ve labia minorların sarkmasına göre değiştmektedir. Labioplasti ameliyat İzmir kliniğimizde fiyatı etkileyen en önemli parametre sarkmanın miktarıdır. Tabi ayrıca ameliyatı yapan doktor ve şehire göre de fiyatlar değişebilmektedir.

Labioplasti Ameliyatı Teknikleri

Son yıllarda, vaka raporları ve retrospektif vaka serileri de dahil olmak üzere, labia minorasını azaltmak (labioplasti ameliyatı) için birçok teknik çalışma yayınlanmıştır. Labioplasti ameliyatı teknikleri şunlardır;

 1. Parsiyel rezeksiyon (iç dudak sarkan bölümü kısmi çıkarma),
 2. Kama şeklinde insizyon - wenge kesi - v harfi insisyon - v plasti tekniği,
 3. Lazer labioplasti
 4. Hudo Kliteroplasti - (Klitoris üstü katlanmış cilt dokusunun çıkarılması),
 5. Kombine genital estetik ameliyatlar.

Labioplati ameliyatı, vajina daratma, klitoral hud ameliyatlarının birlikte yapılması bilgi, deneyim ve tecrübe gerektirmektedir. Bu genital estetik ameliyatını yaptırırken doktor seçimine dikkat edilmesi önerilir.

Labioplasti Ameliyatı Anestezi

Klinik ortamda veya hastane ortamında labioplasti ameliyatı yapılabilir. Lokal anestezi veya genel anestezi altında labioplasti ameliyatı yapılabilir. Genel anestezi düşünürseniz mutlaka hastane ve ameliyathane ortamında iç dudak estetiği operasyonu yapılmalıdır.

Labioplasti ameliyatında, cerrahların labioplasti cerrahi tekniklerine bilmeleri gereklidir. Genital bölge anatomisine ve iç dudak, dış dudak, klitoral hudoplasti operasyonlarına aşına olmalıdır.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası

Labioplasti ameliyatı olanlar 24 saat sonra banyo yapmalıdır. Ameliyatı bölgesi temiz tutulmalıdır. Küçük kanamalar meydana geleceği için ped kullanmak doğru olacaktır. Hastanın 7 gün spor yapması, küvette banyo yapması yasaktır.

Labioplasi Ameliyatı Dikişleri

Labioplasti ameliyatı dikişleri 2 yada 3 hafta içinde düşecektir.

Labioplasi Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki

Labioplasti ameliyatı sonrası cinsel ilişkiye girmek için 1 ay beklemek daha sağlıklı olacaktır.

Labioplasti Ameliyatının Riskleri

Labioplasti ameliyatı riskleri genellikle yoktur. Sadece enfeksiyon, ufak kanama gibi durumlar yaşanabilir. Bunlarda tüm ameliyatlardan sonra olabilir. Labioplati ameliyatı basit ama teknik ve bilgi gerektiren bir ameliyattır.

Labioplasti ameliyatını kimler yapar?

Labioplasti ameliyatını kadın doğum uzmanları ve plastik cerrahi doktorları yapar. Ancak labioplasti ameliyatı ile ilgili eğitimler eğitim süreci içerisinde yer almaz. Doktorlar bireysel çaba ile kendisini bu alanda geliştirmek için ayrıca eğitim almaktadırlar.

Labioplasti, idrar yolu enfeksiyonlarını engellemek içinde yapılır!

Tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonlarına katkıda bulunan hipertrofik labia minora için labioplasti ameliyatı yapılabilir. İç dudak ve dış genital dudak arasında biriken ölü epiteller, genital enfeksiyonlara yol açıp, idrar yolları enfeksiyonu davetiye çıkarmakta ve sık tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonuna sistit neden olabilmektedir.

Labioplasti kızlık zarına zarar verir mi?

Labioplasti, kızlık zarı dokusuna zarar vermez. Cinsel birliktelik yaşamayan yani bakire kadınlarda labioplasti ameliyatı olabilir. Hatta ameliyat sonrası, cinsel haz üzerine olumlu etkilerin olduğu belirtilmektedir.

Her iç dudak sarkması mutlaka ameliyat edilmeli mi?

İç dudak sarkması, iç dudaklar arasında simetrik olmayan görünüm, iç dudak asimetrisi gibi şekil bozukluğunun giderilmesi, labioplasti olarak bilinir. Hipertrofi, labia majoranın ötesine uzanan çıkıntılı labial dokudur. Zayıf kozmetik görünümün kendini algılaması genç hastalarda yaygındır ve mutlaka patolojik değildir. Labioplasti, ağrılı cinsel ilişki de dahil olmak üzere kalıcı semptomları olan hastalar için gereklidir ve yapılması önerilmektedir.

GİZLİLİK TAAHHÜTNAMESİ

Muayenehaneye başvuru nedeniniz ve size ait kaydedilen tüm bilgiler sizin yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998, 23420) tümüyle gizli tutulacaktır. Başka şahıslara hastalığınız, tedaviniz ve şikayetiniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

 • M
  Mer***24.06.2021

  Labioplasti ile Birlikte Vajinoplast Fiyatı

  Op. Dr. Mustafa Nuri Alihanoğlu

  İyi günler. Genital şekil bozukluğu, iç dudak sarkması ve iç dudaklarda şekil bozukluğu (simetri bozukluğu) labioplasti ameliyatı olarak bilinir. Vajina daraltma ve vajina estetiği hakkında bilgi almak için aşağıdaki numaralardan bizi arayabilirsiniz. Muayenehane: +90232 422 38 88 Gsm ve WhatsApp: +90533 569 0119 - 05303883863, 02324632363 PbX

HASTA GÖRÜŞLERİ
TÜM GÖRÜŞLER
SORU - FİYAT SOR
Randevu Randevuİletişim İletişimWhatsapp Whatsapp
Op. Dr. Mustafa Nuri AlihanoğluKadın ve SağlıkOp. Dr. Mustafa Nuri Alihanoğlu
0232 422 38880533 569 0119