Kadın ve Sağlık
MENÜKadın ve Sağlık0232 422 3888Randevu

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Ne Zaman Yapılmalı?

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Ne Zaman Yapılmalı?

Kızlık zarı nedir?

Kızlık zarı, birçok tıp uzmanı tarafından bile tam olarak anlaşılmayan, kadın cinsel organının bir yapısıdır. Kızlık zarındaki önemli anatomik varyasyona rağmen ve ilk cinsel ilişkide kopma veya kanamanın meydana geleceğine dair bir garanti olmamasına rağmen, bekaretin algılanan biyolojik bir göstergesi olarak dünya çapında büyük kültürel öneme sahip olmuştur.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ne zaman yapılmalı?

Kalıcı kızlık zarı dikimi, cinsel ilişkiden en az 1 ay önce yapılmalıdır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde vajina daraltma işlemide yapıldığı için, sonuç için en az bir ay geçmesi gerekmektedir.

Geçici, kalıcı kızlık zarı dikimi farkı nedir?

Gerek geçici kızlık zarı dikimi, gerek kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi aynı amaçla yapılır. Amaç cinsel ilişki sırasında kanamanın gelmesidir. Geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi arasında en önemli fark, geçici kızlık zarı dikimi evlilikten 7 gün önce yapılmalıdır.

Geçici kızlık zarı dikiminde vajina daratma olmaz. Yalnızca bozulmuş olan kızlık zarı parçaları birleştirilir ve kanama gelmesi hedeflenir. Ancak çok fazla cinsel deneyimi olan veya kürtaj gibi vajina genişlemesine, vajinal dokunun esnemesine ve relaksasyona neden olabilecek vajinal bolluk geçici zar dikiminde düzelmez.

Geçici, kalıcı kızlık zarı dikimi farkı sayfamızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kalıcı kızlık zarı dikimi avantajları nelerdir?

Kalıcı kızlık zarı dikiminde bozulmuş olan kızlık zarı bölümü ve her ne sebepten dolayı genişlemiş olan, vajina giriş kısmı vajinal dokularda bozulmuş olan kızlık zarla birlikte düzeltilir daraltılır, vajina sıkılığı sağlanır.

Toplumsal değer yargıları ve kadının etnik, kültürel nedenlerden dolayı kızlık zarı dikimi konusunda zor durumda bırakabilmekte ve maalesef kadınlar cinsel birleşme öncesi bekaret zarı, kızlık zarı konusunda endişeli olmaktadır.

Esnek Kızlık Zarı

Esnek kızlık zarına sahip hiç cinsel deneyimi olmamış, hiç cinsel ilişkisi olmayan bayanlar bile evlilik öncesi, ilk gece korkusu nedeniyle normal jinekolojik muayene sırasında bekaret kontrolünde, esnek kızlık zarınız var dediğimizde, ben bunu ben eşime veya partnerime anlatamam mutlaka kızlık zarı kanaması olmalı yoksa, benden şüphe duyar diyen çok fazla hastamız olmuştur.

Kızlık zarı yapısı gereği çeşitli tiplerde ve farklı anatomik şekillerde ve esnek yapıda olabilir. Kızlık zarı mutlaka ilk ilişkide kanama da gelmeyeceği gibi hiç bir zaman da kanmayan ancak yapsın gereği esnek kızlık zarına sahipte olabilir. Buna duhule müsait esnek kızlık zarı Diyoruz.

Kızlık zarının ilk ilişkide kanaması için iki şey olmalıdır!

Birincisi kızlık zarı tam ve sağlam olmalı, esnek kızlık zarı olmamalı. İkincisi ise penis boy ve penis çapı inç, küçük olmamalı. Küçük ve ince penisler sağlam kızlık zarın da bile kanama getirecek zorlamayı yapamadığı için kızlık zarından kanama gelemeyebilir.

HASTA GÖRÜŞLERİ
TÜM GÖRÜŞLER
SORU - FİYAT SOR
Randevu Randevuİletişim İletişimWhatsapp Whatsapp
Op. Dr. Mustafa Nuri AlihanoğluKadın ve SağlıkOp. Dr. Mustafa Nuri Alihanoğlu
0232 422 38880533 569 0119